گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > رییس جمهور آذربایجان انتخاب مجدد دکتر روحانی بعنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت


  چاپ        ارسال به دوست

تماس تلفنی رییس جمهوری آذربایجان با رییس جمهوری اسلامی ایران

رییس جمهور آذربایجان انتخاب مجدد دکتر روحانی بعنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی،عصر دوشنبه در این تماس تلفنی که توسط آقای «الهام علی اف» انجام شد ، اظهارداشت: اراده مستحکم دو دولت در کنار اشتراکات عمیق دو ملت، پایه های مستحکمی را برای تعمیق و توسعه همه جانبه روابط تهران – باکو فراهم کرده است؛ روابط ویژه ای که مورد انتظار و خواست دو ملت بزرگ آذربایجان و ایران است.

رییس جمهور با بیان اینکه هیچ مانع و محدودیتی برای توسعه همکاری‌های سیاسی اقتصادی، تجاری و فرهنگی بین دو کشور وجود ندارد، ضرورت تسریع در اجرای توافقات را مورد تاکید قرار داد و گفت: اجرای سریع توافقات مشترک ، می تواند سطح همکاریهای دوجانبه و منطقه ای را بیش از پیش عمق بخشیده و به آن وسعت دهد.

دکتر روحانی چشم انداز روابط تهران – باکو را بسیار روشن توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود که با اجرای سریعتر توافقات میان دو کشور، بستر لازم برای همکاری های مشترک بویژه در حوزه های ترانزیت، انرژی و تجارت مهیاتر شود.

رییس جمهور همچنین طرح راه آهن رشت -  آستارا را جزو طرح های مهم در دستور کار دو دولت برشمرد و بر تسریع در اجرای آن تاکید کرد.

دکتر روحانی همچنین بر ضرورت تلاشی همگانی برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری و ایجاد وحدت بیشتر میان کشورهای اسلامی تاکید کرد و اظهارداشت: همه باید تلاش کنیم در کشورهای اسلامی ، ریشه های فکری افراطی گری را از بین ببریم.

رییس جمهور آذربایجان نیز در این تماس تلفنی با تبریک پیروزی دکتر روحانی، تاکید کرد که روابط میان دو کشور طی دوران استقلال روند رو به توسعه ای داشته است اما چهار سال گذشته در روابط دو کشور، دورانی کاملاً استثنایی بوده است.

"الهام علی اف" اجرای همه توافقات میان دو کشور را ضروری خواند و اظهار داشت: دستورات لازم را برای تسریع در پیشبرد طرح ها داده شده و بزودی قرارداد راه اهن رشت – آستارا امضا و نهایی خواهد شد.

وی با ابراز رضایت از مشارکت فعالانه شرکتهای ایرانی در حوزه های انرژی ، خودروسازی و داروسازی در کشورش گفت: ما مصمم هستیم روابط خود را با تهران در همه عرصه ها گسترش دهیم و  این خواست دو ملت بزرگ ایران و آذربایجان است.

رییس جمهور آذربایجان همچنین بر ضرورت تقویت همکاری های دو کشور در حوزه های منطقه ای تاکید کرد و گفت: ما خواهان تقویت همکاری های خود با تهران در زمینه ثبات و امنیت منطقه ای و مبارزه مشترک با خشونت ، افراطی گری و تروریسم هستیم.

طرفین بر آمادگی خود برای شرکت در نشست های سه جانبه سران و تلاش برای تحکیم تعاملات منطقه ای تأکید کردند.

 

 


١٧:٠٦ - 1396/03/09    /    شماره : ٤٥٧٦٣٤    /    تعداد نمایش : ١٢٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران