گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > بیانیه مشترک همکاری های حقوقی و قضایی ایران و آذربایجان امضا شد


  چاپ        ارسال به دوست

سفر وزیر دادگستری ایران به جمهوری آذربایجان

بیانیه مشترک همکاری های حقوقی و قضایی ایران و آذربایجان امضا شد

در ادامه برنامه های سفر مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری کشورمان به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان ایشان با فکرت محمداف همتای آذربایجانی خود دیدار و در خصوص موضوعات مختلف همکاری حقوقی و قضایی بین دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند. در خاتمه این دیدار بیانیه مشترکی به امضاء طرفین رسید.

در این سند بر همکاری های قضایی و حقوقی دو کشور بر اساس تفاهمنامه های امضا شده در سال های گذشته و ادامه گفت و گوها به صورت دوره ای و همکاری های دوجانبه از جمله در زمینه مسایل اساسی حقوق بین الملل، برگزاری نشست های آموزشی مشترک در حوزه های حقوق کودکان و زنان تاکید شده است.

بهرمندی قضات و سایر کارکنان دستگاه های قضایی ایران و جمهوری آذربایجان از فناوری های پیشرفته و دانش روز در اجرای عدالت نیز از جمله مفاد این بیانیه مشترک می باشد. 

مصطفی پور محمدی پیش از امضای این سند با خاطرنشان کردن توافقنامه های همکاری حقوقی و قضایی امضاء شده در سال های قبل میان دو کشور و اعلام اینکه مباحث حقوق شهروندی، همکاری در زمینه های حقوق بشر ، حقوق کودکان، مبارزه با تروریسم، مواد مخدر، پولشویی، همکاری های فنی، آموزشی و تحقیقی از جمله زمینه های تعاملات دو کشور در حوزه های حقوقی و قضایی می باشد، گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مصمم بر تحیکم همکاری های فیمابین در حوزه حقوقی و قضایی هستند.

فکرت محمد اف وزیر دادگستری جمهوری آذربایجان نیز با ابراز رضایت از گسترش بیش از پیش همکاری های دو کشور در حوزه حقوقی و قضایی گفت: ما توافقنامه همکاری در زمینه انتقال محکومان و استرداد مجرومان داریم و در این دیدار زمینه های جدید همکاری های خود را مورد بررسی قرارداده و به نتایج خوبی هم رسیدیم

در دیدار وزیران دادگستری ایران و جمهوری آذربایجان همچنین مقرر شد با هدف حمایت از کارگران و تجار دو کشور، مرکز حکمیت در امور تجاری و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان تشکیل شود

در حال حاضر همکاری های قضایی ایران و جمهوری آذربایجان بر اساس سه توافقنامه امضا شده در سالهای گذشته در زمینه های استرداد مجرمان، انتقال محکومان و معاضدت قضایی و حقوقی صورت می گیرد.

 

 


١١:٤٩ - 1395/12/06    /    شماره : ٤٤١٨١٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران