گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > وزیر دادگستری ایران با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد


  چاپ        ارسال به دوست

سفر وزیر دادگستری ایران به جمهوری آذربایجان

وزیر دادگستری ایران با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد

در این دیدار الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان با اشاره به توسعه موفقیت آمیز  روابط باکو و تهران در حوزه های مختلف و فراهم بودن زمینه های خوبی جهت توسعه همکاری ها حقوقی و قضایی دو کشور ابراز امیدواری نمود، دیدار و مذاکرات وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران با همتایان آذربایجانی در این سفر، فرصت های جدیدی برای توسعه همکاری دو کشور در عرصه های مختلف حقوقی و قضایی ایجاد نماید.

رییس جمهور آذربایجان با اشاره به تماس های مرتب مقام های عالی جمهوری آذربایجان و ایران در سال های اخیر گفت: اهمیت دیدارهای روسای جمهوری ایران و اذربایجان نشانگر روابط ممتاز میان دو کشور است. الهام علی اف همچنین با مهم خواندن سفرهای متقابل مقام های دو کشور در تحکیم روابط باکو و تهران، بر تعمیق هرچه بیشتر روابط دو کشور در حوزه دادگستری تاکید نمود.  

رییس جمهور آذربایجان مشترکات تاریخی و فرهنگی جمهوری آذربایجان و ایران را سرمایه ارزشمندی برای روابط دو کشور خواند و گفت: توسعه روابط آذربایجان و ایران نه تنها برای دو کشور بلکه برای منطقه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است .

 مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با اشاره به توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: تداوم این روند نیازمند حمایت های حقوقی و قضایی است و با توجه به توسعه همه جانبه روابط ایران و جمهوری آذربایجان، ما باید با معاضدت حقوقی از محافل کار دو کشور حمایت های لازم را بعمل آوریم.

وزیر دادگستری کشورمان با اشاره به این که 23 سال پیش به جمهوری آذربایجان سفر کرده است گفت: در این سفر شاهد پیشرفت های قابل توجه کشور شما بوده ام. پور محمدی همچنین با یادآوری دیدار خود با حیدر علی اف رئیس جمهوری فقید آذربایجان گفت ایشان برای موفقیت روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اهمیت خاصی قائل بود.

دیدار با نخست وزیر، رییس مجلس ملی، وزیر کشور و رییس دادگاه عالی جمهوری آذربایجان از دیگر برنامه های سفر پورمحمدی به باکو می باشد 

 

 


١٠:٤٠ - 1395/12/06    /    شماره : ٤٤١٨٠٤    /    تعداد نمایش : ١٣٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران