گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
نمایندگی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان

نمایندگی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان

نمایندگی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان یکی از قدیمی ترین نمایندگی های سازمان صداوسیما می باشد. تصمیم برای تاسیس این نمایندگی همزمان با استقلال جمهوری آذربایجان گرفته شد و مدتی بعد با توافق روسای جمهور دو کشور و دیدارهای مقامات رسانه ای اجرایی شد. در روند تاسیس نمایندگی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در باکو حمایت های مرحوم حیدر علی یف رئیس جمهوری آذربایجان نقش مهمی ایفاء کرده است که این موضوع به دلیل وقوف ایشان به اهمیت نقش رسانه در مناسبات تهران و باکو بود.

در دو دهه اخیر میان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان سه توافقنامه همکاری و یک یادداشت تفاهم فنی امضاء شده است. همچنین سندهای همکاری میان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با برخی از شبکه های تلویزیونی جمهوری آذربایجان از جمله شبکه آینس امضاء شده است.

نمایندگی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان سالانه صدها گزارش و برنامه با رویکرد تبیین اشتراکات و تقویت همگرایی میان دو کشور تولید می کند که نمونه های بارز آن در تهیه برنامه هایی در محکومیت اشغال اراضی جمهوری آذربایجان و حمایت از تمامیت ارضی این کشور می باشد.

به دلیل اهمیت بی بدیل رسانه ها در روابط ایران و جمهوری آذربایجان و لزوم توسعه همکاری های رسانه ای، موضوع تشکیل کمیته مشترک رسانه ای میان ایران و جمهوری آذربایجان از سوی نمایندگی صداوسیما در باکو پیگیری می شود. توافق اولیه در این خصوص در سفر دسامبر سال 2011 آقای علی حسن اف رئیس بخش سیاسی و اجتماعی نهاد ریاست جمهوری آذربایجان به تهران و دیدار ایشان با مسئولان رسانه ملی ایران انجام شده است.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران