گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
ثبت طلاق

ثبت طلاق

 مدارک موردنیاز به منظور ثبت طلاق : 

۱ - تکمیل و امضاء فرم تقاضای ثبت طلاق توسط زن و مرد در دو نسخه

۲ - اصل گذرنامه معتبر زن و مرد و دو سری کپی از صفحه مشخصات آن  (در صورت عدم اعتبار گذرنامه بایستی نسبت به تعویض آن به همراه مدارک مندرج در فرم مربوطه ، همزمان با درخواست ثبت طلاق اقدام گردد) 

۳ - اصل شناسنامه جدید زن و مرد    

۴ - اصل گواهی طلاق اسلامی و دو سری كپی آن (گواهی طلاق اسلامی را می توانید از مراکز اسلامی مورد تایید کنسولگری تهیه فرمایید)

۵ – اصل و دوسری کپی از حکم طلاق قطعی دادگاه جمهوری آذربایجان که با حضور مرد و زن و یا وکلای رسمی آنان صادر شده باشد. همچنین ارائه خلاصه ترجمه رسمی طلاق ضروریست.

۶ -  ارائه اصل سند ازدواج و دو سری كپی آن

۷ - ارائه ۵ قطعه عكس برای هر نفر

۸ - با همراه داشتن کارت بانکی می توانید هزینه های مربوطه را در محل کنسولگری پرداخت نمایید. پرداخت هزینه ها از طریق واریز بانکی به حساب جاری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران– باکو و ارایه رسید آن نیز ممکن می باشد. 
 توجه :

الف) ثبت طلاق توسط این نمایندگی تنها در صورتی امکان پذیر است که طرفین همکاری لازم را در تهیه و ارائه مدارک ذیل داشته باشند. در صورت عدم امکان حضور زن و مرد در نمایندگی جهت امضاء دفاتر ثبت طلاق طرفین می توانند با تکمیل وکالتنامه به یکی از افراد مورد اعتماد خود اقدام قانونی برای ثبت طلاق به عمل آورند. لازم به تذکر است ، طرفین که برای ثبت طلاق توافق داشته ولی در تهیه مدارک با مشکلاتی مواجه می گردند می توانند با تفویض وکالت به یکی از بستگان یا آشنایان خود نسبت به تکمیل مدارک برای ثبت طلاق اقدام نمایند     

ب) در صورت عدم همکاری یکی از طرفین در ثبت طلاق طرف خواهان طلاق می باید با ارایه طلاق آذربایجانی و دو سری كپی از آن، اصل گواهی طلاق اسلامی و دو سری کپی از آن و همچنین اصل شناسنامه و ارائه آدرس خوانده به این نمایندگی مراجعه نمایند .

در صورت وجود هرگونه پرسش و یا ابهامی با شماره تلفن ۰۰۴۹۸۹۴۵۲۳۹۶۹۲۹ تماس حاصل نمایید
 
پ) چنانچه طلاق شرعی از نوع رجعی باشد، ثبت طلاق منوط به گذشت حداقل ۱۰۰ روز از اجرای صیغه طلاق شرعی و احراز عدم رجوع خواهد بود.         تاریخ : 2011/07/22

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران